Blog

Pandemi Dönemi ve Online Atölyeler ile COVID-19

Pandemi Dönemi ve Online Atölyeler günümüzde en sık rastladığımız ifadeler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte COVID-19 sürecinde Online Atölye ve oyunlara olan ilgi her geçen gün artmaktadır. DENİYOO | Online Bireysel ve Kurumsal Eğlenceli Atölyeler Platformu da birçok kategoride atölyeleri olması ile kurumsal ve bireysel çözümler sunarak insanların gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. 

Pandemi Dönemi İle Birlikte Online Atölye ve Oyunlara Olan İlgi

İnsanlar için evde geçirilen dönemlerin uzaması ile ailece verimli zaman çevirebilmenin önemi de artmaktadır. İlk olarak, Corona’ nın en önemli toplumsal etkilerinden birisi aile içi iletişimde geçirilen zamanın artmasıdır. Ancak kişisel yaşam alanı azalan bireyler bu dönemde depresif hale gelerek kendilerinin ve ailelerinin huzursuz olmalarına sebep olabilmektedir.
Pandemi sürecinde tüm bireylerin bu olumsuz etkilerini azaltmak adına Deniyoo, Online Atölyeler düzenlemektedir. Kısacası; bireysel veya toplu olarak dışarı çıkmadan sosyalleşebilmenize ve kendinizi geliştirebilmenize imkan tanımaktadır.

Pandemi Dönemi ve Online Atölyeler Nedir? | Pandemi Eğitimleri

Workshop kelimesi uygulamalı eğitim anlamına gelmektedir. Başka bir deyişle dijital ortamda gerçekleşen Online Atölye, Online Eğitim & Öğrenim Platformları her geçen gün artmakta olup, dijital workshop olarak da adlandırılmaktadır. İlk olarak, uzmanların Pandemi döneminde yaptığı araştırmalarda, bireylerin kişisel gelişimlerine daha çok zaman ayırdıklarını gösterilmekteydi. Eğitim severler evde hobi için daha çok zaman geçirerek, yeni uğraşlar edinmekteydiler. Bu nedenle, COVID-19 eğitimleri olarak, en çok hobi etkinlikleri ve kişisel gelişim eğitimleri gösterilmekteydi.
Evden gerçekleştirebileceğiniz Online Atölyeler için DENİYOO | Online Bireysel ve Kurumsal Eğlenceli Atölyeler Platformu’nun tüm atölyelerini linkine tıklayarak incelenebilir.

Online Atölye Eğitim Süreci Nasıl Gerçekleşiyor? | Online Atölye Nasıl Yapılır?

Evde eğitim almak isteyen insanların tercihi Online Atölye çalışmalarında da, yüz yüze eğitimlerdeki gibi hedef kitle, süre, gün, saat, katılımcı sayısı her eğitimin sayfasında belirlenmektedir. Deniyoo, atölye öncesi gönderdiği kitler ile yapılacak atölye çalışmasında insanları gereken malzeme araştırma telaşını da ortadan kaldırmaktadır. Hatta size sadece eğitim gün ve saatinde sizlere gönderilen paketi açarak atölyelere katılmak kalmaktadır. Böylelikle, dersler online video ortamında soru cevaplarla ilerleyerek atölyelerden maksimum verim almanız hedefleniyor.

Online Atölye çalışmamızın detaylarına web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Online Atölye ile Eğitim Almanın Avantajları Nelerdir?

Online Atölye ile eğitim almanın avantajları aşağıda yer almaktadır.

 • Atölye çalışmalarından önce kullanılacak ekipmanların adresinize gönderilmesi,
 • Eğitimlere ait videoları sınırsız izleme imkanınızın olması,
 • Evinizden ve hiçbir yere gitmeden ders alabilme olanağının olması…
  gibi sıralayabiliriz. 

Öncelikle, katılımcılara eğitim materyallerinin önceden gönderilmesi sayesinde öğrenciler ders sırasında işlenecek konulara vakıf olmaktadır. Çünkü Online Atölyeler, tamamen uygulamaya yönelik olarak, interaktif gerçekleştirilmektedir. Atölye çalışmalarımızda sınırsız bilgi ve deneyim paylaşımı ön planda tutularak, yaşayarak öğrenme imkanı sunulmaktadır. Deniyoo Online Atölyelerinin tamamlanmasının ardından aktif olarak aldığınız eğitimleri hayata geçirebilirsiniz.

Günümüzde online atölyelerin tamamı, dijital bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Eğitim öncesinde atölyeye ait malzemeler katılımcılara gönderilerek,  bireylerin kendilerini keşfetme yolculuğunda destek olmaya çalışılmaktadır. Online Atölye eğitimlerine kayıt yaptıran kişilerden eğitimdeki uygulamaları pandemi döneminde hobi haline getirmektedir.

Deniyoo Online Atölyelerini satın alarak geleceğinize yatırım yapmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Pandemi Döneminde Uzaktan Çalışma

Pandemi Dönemi ve Online Atölyeler sürecinin başlaması ile beraber dünya çapında büyüyen sağlık sorunsalları insanların hayatında değişiklik yaratmaktadır. Bundan dolayı, COVID-19 salgını çalışma ve iletişim kurma yöntemlerimizi değiştirmemize neden oldu. Özellikle belirsizliklerin yaşandığı ve alternatif çalışma şekillerinin araştırıldığı bu süreçte  yeni iş tanımları hayatımıza girmeye başladı.

Deniyoo olarak tek başınıza veya sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz online deneyim atölyelerini  sizler için tasarladık. Uzaktan çalışmanın gündelik hayatımızın bir parçası olduğu bu zamanda teknolojiyi en verimli kullanabilmemizi sağlayacak önerilerimiz:

 • Birlikte Çalışma: Dijital ortamda işlerimizi paylaşabilmek, workshoplar düzenlemek ve arge çalışmaları yapabilmek hayati önem taşımaktadır. GSuite, Google Jamboard, Invision, Mural, Miro, Milanote ve Trello gibi uygulamalardan yararlanarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.
 • Duygusal Etkileşim: İnsanların çoğu dijital ortamdansa yüz yüze iletişimi tercih etse de pandemi dönemi bu olgunun değişmesine sebep olmaktadır. Aynı zamanda, Facebookgoogle hangoutteamlinkwhatsappzoom gibi sanal video paylaşım platformlarında sohbet ederek ekip içi iletişimimizi kuvvetli tutabiliriz. 
 • İletişim Kurma: Uzaktan çalışmanın en önemli adımı sürekli etkili iletişim kurmaktır. İletişim kurmak ve iş takibi yapabilmek adına yalnız Asana, Discord, Evernote, Trello, Slack  gibi uygulamalardan yararlanmakla kalmayıp mail ile etkileşimde de bulunabilirsiniz. 
 • Paylaşma: Ekibiniz ile dosya paylaşabilmek için Dropbox, Google Drive, We Transfer ve maillerinizi kullanabilirsiniz. Dosyaları paylaşırken dosyaların adlarının kullanılacak iş ile alakalı şekilde isimlendirilmesi gerektiğini unutmamak gerekir.
 • Planlama: Asana, Evernote, GSuite, Invision, Mural, Miro, Milanote, Trello ve Slack uygulamalarını kullanarak planlama yapabilirsiniz. O halde ekibimiz ile hedefler belirleyip o hedefleri uygulamak adına iş bölümü yapabilirsiniz. Yol haritamızı ölçümleyebilir, efektif proje yönetimi gerçekleştirebiliriz. Üstelik düzgün planlama ile ekip üyeleri sorumluluklarının farkında olarak verimli bir proje döngüsü yaşanır. 
Pandeminin Eğitime Etkisi | Pandemi Eğitimi Nasıl Etkiledi?

İnsanlık tarihinin yerleşik düzene geçmesi ile evin yaşam alanı olma olgusu doğmuştu. Sonuçta, karantina sürecinde ev içi yaşam tarzlarımızı daha çok tanır olduk.  Pandemi öncesinde daha çok dışarıda zaman geçirirdik. Yemek yer, yakınlarımızla sosyalleşir, daha çok kültür, sanat, doğa ve spor aktiviteleri yapardık. Sonuç olarak, evde geçirdiğimiz zamanlar arttı. Tüm dünya genelinde hayatı eve sığdırma çabası içerisine girmeye başladık. Pandemi süresince evlerimizi ve kendimizi daha çok tanıma imkanı sağladı. Bu nedenle sosyo–ekonomik düzenlerimiz değişse de yeni düzenin artı ve eksilerini hayatımızın tüm süreçlerinde yaşar olduk.

Corona döneminde öğrenciler evden bilgisayar ve televizyon mecralarından derslerine devam etmeye yöneldiler. Bunun yanında iş yerleri evden çalışma kültürü geliştirmeye başladı. Artık evden bireysel, kurumsal toplu ve yalnız olarak gelişim şart oldu. Ayrıca hobi ve kişisel gelişim alanında uzmanlaşmak önem kazandı. Gelişmek isteyen bireyler ve kurumlar da Online Atölyeler (online eğitimler) ile bu sürecin içerisine dahil oldu. Sonuçta, hayatı olumlu etkileyen, gelişme imkanı sağlayan, yenilik arayan tüm katılımcılara yol gösterir nitelikte oldu. Online Atölyeler sayesinde farklı bireyler ve farklı düşünce yapılarını bir araya getirmektedir. Aynı kurs ortamlarında atölye çalışmaları yaparak uzaktan, dijital ortamda da gelişilebileceğini vurgulanmaktadır. 

COVID-19 öncesinde eğitim programları, belirtilen konumda ve sınırlı katılımcı ile gerçekleştirilirdi. Gel gelelim bu dönemde, Online Atölyeler ile online (çevrimiçi) platformlar kullanılmaya başlandı. Kişi sayıları da sınırsız katılımcılara yerini bıraktı. Genel olarak, öğrenmenin yer ve mekandan bağımsız olduğunu gösterdi.

Sonuç olarak, Deniyoo Online Atölye platformu da bu dönemde tüm eğitim severlere destek olabilmek adına kuruldu. Pandemi sürecinde hayallerindeki veya yıllardır öteledikleri hobilerini gerçekleştiremeyenlere ışık tuttu. Bununla birlikte üretmenin ile gelen gelişimin gücünü hissetmek isteyen herkese destek olabilmek adına farkındalık yarattı. 

Pandemi Dönemi ve Online Atölyeler Sayesinde Çocuklarla Evde Verimli & Keyifli Vakit Geçirilebilecek Faaliyetler

Tüm dünya genelinde çocukların yaşları, ilgi alanları ve kişisel gelişimleri farklılık göstermektedir. Başka bir deyişle, bu farklılıklar göz önüne alındığında, uzmanlar Online Atölyelerin çocuklara etkisinin olumlu olduğunu belirtmektedir. Türkiye’de eğitim ve öğretim sistemi, kademelerden oluşmaktadır. Bu yüzden COVID-19 döneminde çocuklarla evde etkinlik yaparken spesifik bir konu yerine çoklu yaklaşım modeli uygulanmalıdır.

Çocuklar kaç yaşında olursa olsun aile ile etkileşim halinde olmak isterler. Aile içi bireyler ile yapılan hobi eğitimleri çocukların ruhsal ve el becerilerinin gelişimine destek olmaktadır. Bunlara ek olarak spor aktivitelerinin yaptırılması çocukların enerjilerini atabilmeleri, eklemlerinin sağlıklı büyüyebilmelerine açısından önem taşımaktadır. 

Her oyun çocukların gelişimi için bir araçtır. Çocuklar ile yapılan aktivitelerde onların tavır ve tutumları dikkate alınmalıdır. Böylelikle çocukların gelişimlerinde nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda oyun oynayarak da fikir sahibi olabiliriz. Çocuklarla yapılan bitki ekme ve hayvan bakma gibi etkinlikler hayatı sevme, canlılara duyarlı olmayı öğretmektedir. Üstelik çocukların yaşlılar ile iletişimde olması etkinliği de saygı ve sevgiyi öğrenmeleri açısından önem taşımaktadır.

Pandemi sürecinde yetişkinler ne kadar etkilendiyse de çocuklarda da kaygı ve mutsuzluk gibi olumsuz psikolojik durumlar görülmeye başlamıştır. Özellikle aile içi etkinlikler yapılması gelecekte çocuklarda psiko-somotik etkiler yaratmaması açısından önem taşımaktadır. Kitap okuma, sessiz sinema, saklambaç, satranç, dama, monopoly gibi oyunlar evde oynanabilecek etkinlikler arasında yer almaktadır. Her çocuk fiziksel ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilecek beynini ve vücudunu çalıştırabileceği aktiviteler yapmalıdır.

Deniyoo Online Atölyeler platformunda aile ve çocuk kategorisinde yer alan atölyelerin özellikle çocukların gelişimi ve evde aileleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirebilmeleri amacıyla uzmanlarımız tarafından hazırlandığını belirtmek isteriz. Öyleyse evde etkinlik konusunda yapılacak bir şey kalmadığını düşünüyorsanız  Deniyoo Online Atölyelerini deneyimleyebilirsiniz.

 
İlgili Diğer Yazılarımız
Bizi Takip Edin!
0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz BoşAlışveriş Yap